Funkcje społecznościowe Instagram

Instagram jest praktycznie najważniejszą aplikacją, jaka tylko została stworzona dla użytkowników iPhone w ostatnim czasie. Już w pierwszym okresie swojego istnienia pobiła absolutnie wszystkie rekordy popularności, i cały czas zdobywa ogromną liczbę nowych użytkowników. Warto jest przy tym zauważyć, że sama możliwość swobodnej modyfikacji zdjęć nie jest jej jedyną funkcją – tworzy ona przede wszystkim ogromną społeczność, dzięki której każdy może dzielić się efektami swojej pracy z innymi pasjonatami takich rzeczy. Można zatem wymienić kilka podstawowych funkcji społecznościowych, jakie ma do zaoferowania Instagram:

  • Korzystanie z aplikacji jest równoznaczne z założeniem konta i wybraniem swojego loginu, a zatem automatycznego dołączenia do społeczności użytkowników. Instagram dostępny jest w 7 różnych wersjach językowych, co pozwala na korzystanie z niego osobom pochodzącym praktycznie z całego świata – jest to bardzo ważne, bowiem dzięki temu społeczność jest użytkowników ma bardzo międzynarodowy charakter. Dzielenie się swoimi zdjęciami odbywa się na bardzo podobnej zasadzie, jak w przypadku zwykłych portali społecznościowych – mamy tutaj wszystkie podstawowe funkcje tego typu, takie jak tagowanie wybranych zdjęć czy zostawianie komentarzy.
  • Instagram jest również aplikacją współpracującą ze wszystkimi najważniejszymi portalami społecznościowymi. Każdy użytkownik może ją zintegrować ze swoimi kontami na takich stronach jak Facebook, Twitter oraz wiele innych, i w każdej chwili umieszczać swoje zdjęcia na tablicy. Jest to bardzo ważna cecha, bowiem sprawia, że nie jesteśmy tutaj ograniczeni jedynie do społeczności użytkowników tej aplikacji, i każdy nasz znajomy może w każdej chwili zobaczyć efekty naszych prac.

Szeroko rozumiane funkcje społecznościowe stanowią niezwykle ważną część działania tej aplikacji. Warto jest pamiętać o tym, że Instagram nie jest tylko programem służącym do modyfikacji oraz wzbogacania wybranych zdjęć, choć naturalnie jest to bardzo istotna funkcja. Niemniej jednak dzięki wspomnianym tutaj możliwością każdy użytkownik może podzielić się swoimi fotografiami, niekoniecznie zmodyfikowanymi przy użyciu aplikacji z wieloma innymi ludźmi, zaś sam fakt posiada powiązanego z nią konta umożliwia nam spotkanie wielu ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Ściągnij Instagram:
Ściągnij z App Store Ściągnij z Google Play