Jak działa Instagram?

Instagram to doskonała aplikacja stworzona z myślą o tych użytkownikach iPhone, którzy nieustannie poszukują nowych możliwości oraz ciekawych funkcji. Z powodu swojego podstawowego zastosowania jest przeznaczony przede wszystkim dla miłośników fotografii, lubiących na najróżniejsze sposoby modyfikować oraz wzbogacać efekty swoich prac, a także dzielić się nimi z innymi pasjonatami. Wielu ludzi sądzi nawet, że Instagram stanowi wręcz rewolucję w nowoczesnej fotografii, właśnie z powodu szerokich możliwości, jakie daje on każdemu swojemu użytkownikowi. Co więcej, korzystanie z niego jest bardzo proste, zatem jeżeli tylko posiada się iPhone, to naprawdę warto jest bliżej się tym zainteresować, bowiem może to być naprawdę świetna zabawa.

Pierwszym krokiem w kierunku skorzystania z możliwości jakie oferuje nam Instagram jest oczywiście zainstalowanie u siebie samej aplikacji. Co ciekawe, nie posiada ona obecnie żadnej poważniejszej strony internetowej – korzystanie z niej jest w pełni darmowe, i można ją pobrać za pośrednictwem popularnego AppStore. Po zakończeniu instalacji wystarczy tylko szybkie założenie własnego konta, aby od razu dołączyć do ogromnej społeczności użytkowników tej aplikacji.

Korzystanie z Instagramu polega zarówno na wzbogacaniu wykonanych zdjęć przy pomocy specjalnych filtrów oraz kilku innych, dodatkowych funkcji, jak i dzieleniu się nimi z innymi użytkownikami. Jest to aplikacja z silnie rozbudowanymi funkcjami społecznościowymi, zatem założenie konta czy wybranie loginu jest tu nieodłącznie związane z korzystaniem z niej. Pod tym względem Instagram niewiele różni się od najpopularniejszych portali społecznościowych – zresztą, może on zostać zintegrowany z tak ważnymi portalami jak Twitter czy Facebook, zatem możemy wysłać swoje zdjęcia również za pośrednictwem kont, które na nich posiadamy.

Oczywiście, dzielenie się swoimi zdjęciami z innymi nie miałoby tak ogromnej magii, gdyby nie możliwość dokonywania licznych modyfikacji w ich wyglądzie. W swojej podstawowej wersji Instagram oferuje nam aż 14 różnych filtrów, które diametralnie mogą odmienić wygląd każdej fotografii, i to na wiele sposobów. Korzystanie z nich jest bardzo proste – wystarczy z samego menu aplikacji wybrać interesujący nas filtr i użyć go na wybranej fotografii. Warto jest pamiętać o tym, że istnieje mnóstwo dodatkowych filtrów, które można pobierać z sieci. Niektóre z nich są co prawda płatne, ale nie jest to duża cena za tak ciekawe możliwości.

Instagram jest z całą pewnością niezwykle interesującą aplikacją, a co najważniejsze – korzystanie z niej nie wymaga żadnych większych umiejętności. Od razu po dokonaniu instalacji możemy założyć konto i cieszyć się wieloma interesującymi możliwościami, co na pewno jest doskonałą wiadomością dla miłośników fotografii, którzy równocześnie nie chcą korzystać z żadnych zaawansowanych programów graficznych. Zresztą, przy tak dużej prostocie połączonej z funkcjonalnością z aplikacji tej może korzystać absolutnie każdy.

Ściągnij Instagram:
Ściągnij z App Store Ściągnij z Google Play